Vyhledávání

Уход за лицом 30 лет. Лучший уход за кожей лица летом. Уход за лицом летом. Йога занятия для начинающих. Быстрые занятия йогой для начинающих видео. Занятия йогой дома. Как сделать макияж. Скажите как сделать макияж глаз дома. Как правильно сделать макияж. Диеты для похудения отзывы. Полезная гречневая диета для похудения. Лучшие диеты для похудения. Эффективные диеты для быстрого похудения. самая быстрая диета для похудения дома. Хорошая диета для быстрого похудения. Хронический гастрит лечение. Быстрое лечение гастрита желудка. Схема лечения гастрита. Имбирный чай для похудения. Полезное имбирное похудение отзывы. Имбирный напиток для похудения рецепт. Домашние упражнения для похудения живота. Большой комплекс упражнений для живота похудения. Упражнения для похудения живота быстро.

Kdo je on-line

We have guests online

Vyklíčení - Darlingtonie

Jak již samotný název článku napovídá, budu se věnovat popisu vyklíčení a růstu darlingtonie ze semínek. Název Vyklíčení je asi trochu podobný, jako je na stránkách Darwiniany (společnost pěstitelů masožravých rostlin a jiných botanických kuriozit), kde má název "VySazení". Avšak ve "VySazených" se dočtete články od různých autorů. V mém článku se pokusím vypěstovat nové rostlinky sám.

Příprava

- 8. 4. 2006 - právě jsem vysel 6 malých semínek na povrch substrátu v malém květináčku, který je vyplněn substrátem vhodným pro darlingtonii - rašelina + křemičitý písek (2:1). Poté jsem semínka lehce přimáčkl do substrátu a nakonec jsem vše dobře navlhčil - aby se semínka nevyplavila tak jsem použil rosprašovač. Dále jsem celý květináček zabalil do mikrotenového sáčku a dal jej do ledničky (do sáčku jen kvůli zachování vylhkosti substrátu). Tam semínka zůstaly celý jeden měsíc (stratifikace chladem se provádí na 3-6 týdnů).

Umístění do "inkubátoru"

- 11. 5. 2006 - dnes jsem vyndal květináček z chladničky, abych zkontroloval jeho obsah, zda se nevytvořila na povrchu substrátu plíseň. Když se vše zdálo v pořádku tak jsem květináček umístil do malého akvária. V něm jsem květináček ještě přikryl průhlednou miskou, aby měla semínka velmi vysokou vzdušnou vlhkost. Akvárium je po celý den uměle osvětleno. Teď již musím jen počkat na to, až semínka začnou klíčit - mělo by to být během 14 dnů.

Pravidelná kontrola

- 17. 5. 2006 - tak je tu pravidelná, týdenní kontrola výsevu. To proto, abych mohl odstranit různé škůdce - např. plíseň, mšice atd.

První semínko klíčí
- 22. 5. 2006 - již po 11 dnech od vyndání semínek z chladničky začalo první semínko darlingtonie klíčit. Uvidíme, kdy přibudou další.

Další 2 semínka klíčí

- 27. 5. 2006 - po dalších 5 dnech již začaly klíčit další 2 semínka ze 6.

Celkem vyklíčily 3 semínka

- 8. 6. 2006 - semínka dále pokračují v růstu.

Jedno semínko zašlo

- 8. 7. 2006 - bohužel jedno semínko z nějakého důvodu zašlo. Ostatní dva semenáčky spokojeně rostou. Klíčí další dvě semínka.

Po létě vše vyrostlo

- 27. 9. 2006 - Již je skoro konec vegetační sezóny a tak se můžete podívat, jak semenáčky vyrostly.

Nic nepřežilo

-13. 1. 2007 - Bohužel už i poslední semenáček nepřežil zimování. Tak snad se to příště povede.

Zpět na předcházející stranu