Masožravé rostliny aneb info o pěstování - Vyklíčení - darlingtonie

Vyhledávání

Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Kdo je on-line

We have guests online

Vyklíčení - Darlingtonie

Jak již samotný název článku napovídá, budu se věnovat popisu vyklíčení a růstu darlingtonie ze semínek. Název Vyklíčení je asi trochu podobný, jako je na stránkách Darwiniany (společnost pěstitelů masožravých rostlin a jiných botanických kuriozit), kde má název "VySazení". Avšak ve "VySazených" se dočtete články od různých autorů. V mém článku se pokusím vypěstovat nové rostlinky sám.

Příprava

- 8. 4. 2006 - právě jsem vysel 6 malých semínek na povrch substrátu v malém květináčku, který je vyplněn substrátem vhodným pro darlingtonii - rašelina + křemičitý písek (2:1). Poté jsem semínka lehce přimáčkl do substrátu a nakonec jsem vše dobře navlhčil - aby se semínka nevyplavila tak jsem použil rosprašovač. Dále jsem celý květináček zabalil do mikrotenového sáčku a dal jej do ledničky (do sáčku jen kvůli zachování vylhkosti substrátu). Tam semínka zůstaly celý jeden měsíc (stratifikace chladem se provádí na 3-6 týdnů).

Umístění do "inkubátoru"

- 11. 5. 2006 - dnes jsem vyndal květináček z chladničky, abych zkontroloval jeho obsah, zda se nevytvořila na povrchu substrátu plíseň. Když se vše zdálo v pořádku tak jsem květináček umístil do malého akvária. V něm jsem květináček ještě přikryl průhlednou miskou, aby měla semínka velmi vysokou vzdušnou vlhkost. Akvárium je po celý den uměle osvětleno. Teď již musím jen počkat na to, až semínka začnou klíčit - mělo by to být během 14 dnů.

Pravidelná kontrola

- 17. 5. 2006 - tak je tu pravidelná, týdenní kontrola výsevu. To proto, abych mohl odstranit různé škůdce - např. plíseň, mšice atd.

První semínko klíčí
- 22. 5. 2006 - již po 11 dnech od vyndání semínek z chladničky začalo první semínko darlingtonie klíčit. Uvidíme, kdy přibudou další.

Další 2 semínka klíčí

- 27. 5. 2006 - po dalších 5 dnech již začaly klíčit další 2 semínka ze 6.

Celkem vyklíčily 3 semínka

- 8. 6. 2006 - semínka dále pokračují v růstu.

Jedno semínko zašlo

- 8. 7. 2006 - bohužel jedno semínko z nějakého důvodu zašlo. Ostatní dva semenáčky spokojeně rostou. Klíčí další dvě semínka.

Po létě vše vyrostlo

- 27. 9. 2006 - Již je skoro konec vegetační sezóny a tak se můžete podívat, jak semenáčky vyrostly.

Nic nepřežilo

-13. 1. 2007 - Bohužel už i poslední semenáček nepřežil zimování. Tak snad se to příště povede.

Zpět na předcházející stranu