Vyhledávání

Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.

Kdo je on-line

We have guests online

Setkání pěstitelů MR v Liberci

Dne 7.května 2005 se uskutečnilo v Liberecké Botanické zahradě "Setkání pěstitelů masožravých rostlin a jiných kuriozit" pořádané společností Darwiniana (www.darwiniana.cz).

Program začal v 10 hodin po registraci členů Darwiniiny valnou hromadou, kde se probíraly věci týkající se chodu společnosti - již jsem také jejím členem. Mezi 11.30 - 12.30 byla pauza na občerstvení a od 12.30 do 14.00 byla v malém sále administrativní budovy velice zajímavá přednáška RNDr. Miloslava Studničky, CSc..

V této hodinu a půl trvající řeči nás pan Studnička seznámil se svojí cestou do Latinské Ameriky, za tamní květenou. Toto zajímavé vyprávění bylo doplněno velice kvalitními fotografiemi z vlastní cesty. Během přednášky bylo možné nejen vidět, ale i slyšet, jak se postupně pan Studnička dostal se svojí skupinou přes Grand Sabanu, okolo místních obyvatel až ke stolové hoře Roraima tepui. Výstup na samotnou horu byl náročný, ale zato bylo k shlédnutí mnoho krásných rostlin - jak masožravých tak i tropických. Na konci jeho cesty, byla objevena nádherná Bublinatka.

Od 14.00 hodin byla s panem Studničkou exkurze již do samotného skleníku botanické zahrady.
Navštívili jsme oddíl masožravých rostlin, které jsme si mohli prohlédnout zblízka, přímo v jejich expozici a tak jsme mohli pořídit velmi krásné fotografie.
Po návštěvě masožravek jsme se všichni odebrali do zadních, návštěvníkům již nepřístupných zásobovacích skleníků, kde byly k vidění další druhy masožravek a také jsme si pořídili velmi mnoho kvalitních fotografií. V tomto skleníku jsou pěstovány druhy Láčkovek, Špirlic, Rosnatek a hlavně Tučnic - všechny fotografie si můžete prohlédnout v každé sekci.

Samozřejmě celá prohlídka byla s patřičným odborným výkladem pana Studničky, který také odpovídal na veškeré dotazy.

Samotná prohlídka skončila asi v 15.30 hod.