Masožravé rostliny aneb info o pěstování - Setkání pěstitelů MR v Liberci

Vyhledávání

Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Kdo je on-line

We have guests online

Setkání pěstitelů MR v Liberci

Dne 7.května 2005 se uskutečnilo v Liberecké Botanické zahradě "Setkání pěstitelů masožravých rostlin a jiných kuriozit" pořádané společností Darwiniana (www.darwiniana.cz).

Program začal v 10 hodin po registraci členů Darwiniiny valnou hromadou, kde se probíraly věci týkající se chodu společnosti - již jsem také jejím členem. Mezi 11.30 - 12.30 byla pauza na občerstvení a od 12.30 do 14.00 byla v malém sále administrativní budovy velice zajímavá přednáška RNDr. Miloslava Studničky, CSc..

V této hodinu a půl trvající řeči nás pan Studnička seznámil se svojí cestou do Latinské Ameriky, za tamní květenou. Toto zajímavé vyprávění bylo doplněno velice kvalitními fotografiemi z vlastní cesty. Během přednášky bylo možné nejen vidět, ale i slyšet, jak se postupně pan Studnička dostal se svojí skupinou přes Grand Sabanu, okolo místních obyvatel až ke stolové hoře Roraima tepui. Výstup na samotnou horu byl náročný, ale zato bylo k shlédnutí mnoho krásných rostlin - jak masožravých tak i tropických. Na konci jeho cesty, byla objevena nádherná Bublinatka.

Od 14.00 hodin byla s panem Studničkou exkurze již do samotného skleníku botanické zahrady.
Navštívili jsme oddíl masožravých rostlin, které jsme si mohli prohlédnout zblízka, přímo v jejich expozici a tak jsme mohli pořídit velmi krásné fotografie.
Po návštěvě masožravek jsme se všichni odebrali do zadních, návštěvníkům již nepřístupných zásobovacích skleníků, kde byly k vidění další druhy masožravek a také jsme si pořídili velmi mnoho kvalitních fotografií. V tomto skleníku jsou pěstovány druhy Láčkovek, Špirlic, Rosnatek a hlavně Tučnic - všechny fotografie si můžete prohlédnout v každé sekci.

Samozřejmě celá prohlídka byla s patřičným odborným výkladem pana Studničky, který také odpovídal na veškeré dotazy.

Samotná prohlídka skončila asi v 15.30 hod.