Masožravé rostliny aneb info o pěstování - EEE a výstava masožravých rostlin 2005

Vyhledávání

Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Kdo je on-line

We have guests online

EEE a výstava masožravých rostlin 2005

Od 15. do 25. 9. 2005 se v Praze ve spolupráci s KFR PřF UK a Botanickou zahradou Na Slupi konala výstava a Euroburza Masožravých rostlin pořádaná společností Darwiniana.cz (Společnost pěstitelů masožravých rostliny a jiných botanických kuriozit).

Samotný vrcholný den EEE (17. 9. 2005) se náramně vydařil. Nejenže byla možná samotná návštěva výstavy masožravek, ale také byly uskutečněny jednotlivé přednášky na různá témata okolo masožravek. Vše bylo kvůli zahraničním účastníkům i většině přednášejících plně v anglickém jazyce. Pro ty, kdo neuměly anglicky, byl připraven nový časopis "Trifid", ve kterém jsou stručně popsány obsahy jednotlyvých přednášek. Samotné přednášky začaly v 10 hodin a skončily v pozdních odpoledních hodinách. V jednotlivých přednáškách jste se mohli dozvědět něco o Špirlicích a jejich prostředí, nebo o láčkovkách na Filipínách a nebo o fyziologických a biochemických vlastnostech láčkovek.

Já osobně jsem dorazil na výstavu asi v 9:30 a začal jsem fotit vystavené masožravky (fotky můžete najít u každého rodu v sekci fotogalerie na těchto stránkách). Na samotné výstavě nechyběli ani prodejci masožravek, kteří měli na prodej snad všechny druhy. Po nafocení jsem se odebral na výlet do centra Prahy.

Okolo páté až šesté hodiny měli všichni zájemci o večerní návštěvu skleníku Fata Morgana sraz ve Skleníku KFR PřF UK. Po 18 hodině se výstava uzavřela a naše zdlouhavá cesta městkou hromadnou dopravou do "Faty" začala (jeli jsme tam neuvěřitelných 90 minut). Když jsme konečně dorazili na místo, následovala cesta do útrob samotného skleníku. Tam na nás čekalo nejen pořádné a výživné občerstvení, ale i perfektně pro milovníky masožravek připravený skleník. Ten i pod umělým osvětlením byl neuvěřitelně nádherný. K vidění byly skoro všechny druhy masožravek kromě Špirlic a Mucholapeky podivné. V samotném skleníku bylo celkem asi 50 návštěvníků, kteří mohli bez problému mezi sebou diskutovat společně s dobrým jídlem a pitím.

Celá akce se náramně vydařila.

Fotografie z konané akce:

Za zapůjčení některých fotografií děkuji Ludvíku Cermakovi.